Протрузії міжхребцевого диска на МРТ

Протрузія міжхребцевого диска – це патологічний стан, при якому стінка міжхребцевого диска деформується та зміщується в канал хребта при чому фіброзне кільце залишається цілісним. Причиною виникнення цієї патології є певна стадія розвитку остеохондрозу, що в результаті призводить до дегенеративних та дистрофічних процесів всередині міжхребцевих дисків. Зокрема, відбувається зневоднення ядра диска та погіршення його еластичності. Як правило, найчастіше протрузія міжхребцевого диска може локалізуватися в попереко-крижовому відділі хребта через найбільше на нього навантаження, а також у шийному та грудному.

Обов’язковим етапом для виявлення такого патологічного стану є проведення МРТ, що дозволяє точно візуалізувати усі сегменти хребта. Протрузія міжхребцевого диска є серйозним захворюванням, яке може призвести до втрати працездатності та безлічі ускладнень, отож своєчасна діагностика є надзвичайно важливою.

 

Ознаки протрузії дисків

 

протрузия дискаПрояви протрузії міжхребцевих дисків залежать від її розмірів та місця локалізації. Зміна положення диска призводить до великого навантаження на канал спинного мозку, отож хворий може відчувати біль через пошкодження диска, зв’язок та спазму м’язів. До того ж людина може мати больові відчуття та дискомфорт, що поширюються по нервових волокнах та нервах. Проте варто пам’ятати, що лише досвідчений лікар може точно визначити діагноз і призначити дієву схему лікування.

Причинами розвитку такої патології є старіння організму людини, через що структури хребта втрачають свою еластичність, зволоженість та міцність. Також варто згадати супутні фактори, які можуть призвести до виникнення протрузії:

  • Велике фізичне навантаження. До групи ризику потрапляють люди, чия професія чи вид діяльності вимагають високої фізичної активності.
  • Розлади обміну речовин (цукровий діабет, гіпотиреоз) та надмірна вага.
  • Малорухливий спосіб життя. М’язовий корсет втрачає свій тонус через недостатню фізичну активність.
  • Незбалансоване харчування, нестача кальцію в раціоні.
  • Захворювання внутрішніх органів.
  • Викривлення хребта.
  • Генетична схильність до захворювань кісток та м’язів.

 

Симптоми протрузії міжхребцевого диска

 

МРТ в ЗапорожьеПро наявність протрузії міжхребцевого диска можуть свідчити наступні симптоми:

  • Хронічний больовий синдром у попереку, шиї, між лопатками, в грудній клітці.
  • Обмежена фізична активність, швидка втома, зниження працездатності.
  • Слабкість у м’язах.
  • Оніміння, поколювання, тремтіння ніг або рук.
  • Біль під час дихання, повертання голови, повороту корпуса.

 

Стадії та види кили диска в хребті

 

Будь-яке випинання диска, то вже є кила диска. Ступінь випинання та його форма поділяють їх на протрузію та екструзію. Екструзія, то більш тяжка форма кили диска. Вона характеризується зазвичай порушенням цілісності фіброзного кільця міжхребцевого диска та випинанням внутрішнього вмісту пульпозного ядра назовні, останнє може частково стримуватись поздовжньою зв’язкою. Відмінність від протрузії в тім, що основа протрузії ширша, ніж відстань між краями фрагмента диска, що випав.  При екструзії навпаки:  відстань між краями фрагмента диска ширше, ніж його основа. Також при екструзії фрагмент диска може зміщуватися вище або нижче рівня диска – це називається фрагментація кили або фрагментована кила.  При відриві частки ядра, то вже буде секвестрована кила. Такі ускладнені кили як правило мають виражений больовий прояв, призводять до порушення функціонування певних частин та органів людини. Тому треба вчасно звертатись до лікарів при підозрі на проблеми у хребті, всі патології якого можна з успіхом та на ранніх стадіях діагностувати за допомогою МРТ.