Шум, шурхотіння, дзвін, гул, клацання у вухах при відсутності будь-яких зовнішніх сторонніх звуків є відхиленням, яке носить назву тинітус. Більшість людей, які стикаються з цією проблемою, сприймають її не як серйозний сигнал, а як настирливу незручність, думаючи, що ритмічний дзвін у вухах може бути викликаний стресами або перевтомою. Але в ряді випадків тинітус може почати домінувати в сприйнятті, спровокувати безсоння, фобії і навіть депресію. До того ж цей тривожний знак може свідчити і про більш серйозні проблеми зі здоров’ям.
Важливо розуміти, що тинітус – це не діагноз, а лише симптом. І дуже важливо розібратися з тими причинами, які його викликають.
Існує цілий ряд причин, що викликають дзвін у вухах. Серед них і застій рідини у вусі, і хвороби барабанної перетинки або середнього вуха, і інфекції. Також це може бути пошкодженням закінчень слухового нерва у внутрішньому вусі, викликане віковими змінами. Шумова травма, кліщ, атеросклероз, сірчана пробка – все це може викликати шум у вухах. Аж до аневризми судин головного мозку. Тому, якщо шум у вухах турбує вас тривалий час, зверніться до отоларинголога або невролога.
Тинітус: діагностика за допомогою УЗД та МРТ
На першому етапі обстеження, як правило, пацієнтам робиться аудіограмма. Вона визначає поріг чутності. Для більш точної діагностики причин відхилення застосовуються УЗД та МРТ. І лише після цього починається лікування. Детальніше зупинимося на основних діагностичних процедурах, які допомагають визначити причини тинітусу.
Якщо причина тинітусу носить неврологічний характер, лікареві потрібні результати УЗД. Ультразвук дозволить уточнити функціональні зміни у кровопостачанні мозку, виявить наявність атеросклеротичних бляшок в судинах. Також знадобиться магнітно-резонансна томографія головного мозку і судин голови. Остання процедура дозволить виключити аневризми і вроджені судинні зміни.
Важливо розуміти, що при даній патології УЗД та МРТ не дубльовані, а взаємодоповнюючі дослідження. МРТ допоможе виключити інші серйозні діагнози: пухлину головного мозку, невриноми слухового нерва або ділянки ішемії.
І УЗД, і МРТ – абсолютно безпечні діагностичні методики виявлення аномалій в судинах голови, головному мозку, вухах, органах зору. Обидві процедури не вимагають від пацієнта попередньої підготовки. Певні обмеження існують лише для МРТ. Вони викликані сильним магнітним полем, яке генерує томограф. Тобто, процедура протипоказана пацієнтам, в тілі яких є медичні пристрої, що складаються з електроніки або металу.
У Запоріжжі пройти діагностику тинітусу за допомогою УЗД та МРТ можна в медичному центрі «Юнімед». Центр має у своєму розпорядженні сучасні томографи і апаратами УЗД, а також штат висококваліфікованих фахівців.
Запис на обстеження і консультації за телефонами: +38 (061) 270-80-85, +38 (050) 320-27-07, +38 (067) 350-27-07.