Імпінджмент-синдром плечового суглоба, або ж синдром удару плеча – це патологічний стан, який виникає через здавлення сухожилля обертальної маджети плеча між акроміоном та голівкою плечової кістки. Такий запальний процес призводить до болю, слабкості та втрати рухливості плеча.
Відповідно до анатомічних особливостей плечового суглоба між обертальною манжетою та акроміоном в нормі існує щілина, що забезпечує вільний рух сухожиль. Проте під час підняття рук може виникнути здавлення між плечовою кісткою та акроміоном, або ж імпінджмент. Такий процес зустрічається також у здорових, проте проявляється з більшою інтенсивністю у людей, професія яких передбачає постійно підняті руки (наприклад, будівельники або ж спортсмени).
Як зрозуміти, що ти маєш імпінджмент синдром?
Імпінджмент-синдром плечового суглоба проявляється наступними симптомами:
- Клацання та хрускіт під час підняття чи відведення рук.
- Ниючий біль у плечах, що приносить особливий дискомфорт під час сну.
- Послаблення м’язів.
Імпінджмент-синдром спочатку проявляється як запалення сухожилля, а потім виникає щільна рубцева сполучна тканина, що з часом змінюється на кальцієві відкладення. Розвиток такої патології супроводжується скутістю рухів, посиленням болю, важкістю та слабкістю під час руху рук вгору.
Чим допоможе МРТ у діагностиці імпіджмент-синдрому плечового суглоба?
Для діагностики імпінджмент-синдрому плечового суглоба лікарі застосовують спеціальні тести, що полягають у відведенні рук пацієнта в певне положення, аби викликати здавлення субакроміальних структур та простежити виникнення больового синдрому.
Для отримання додаткової інформації призначають МРТ, що є ефективним діагностичним методом для дослідження стану всіх елементів опорно-рухового апарату: суглобових поверхонь кісток, внутрішніх та зовнішніх зв’язок, стабілізувальних суглобів, суглобової капсули, тканин навколо суглобів тощо.
У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете записатися на магнітно-резонансну томографію у зручний для вас час. Досвідчені лікарі якісно проводять діагностичні процедури та уважно ставляться до кожного пацієнта, враховуючи індивідуальні особливості.
Як усунути імпінджмент синдром?
Як правило, імпінджмент-синдром лікується консервативним способом, складовими якого є відпочинок, відсутність активності, що приносить біль, та фізіотерапія (електростимуляція, магнітотерапія, електрофорез). Також можуть застосовуватися терапевтичні ін’єкції кортикостероїдів та місцевих анестетиків.
В окремих випадках лікарі вдаються до видалення структури імпінджменту та розширення субакроміального простору хірургічним способом.
Для профілактики виникнення такої патології потрібно уникати перевантаження суглобів, правильно рухатися та розвивати м’язи.