УЗД передміхурової залози – це сучасний високоінформативний метод візуалізації задля оцінки стану простати.
За допомогою такої діагностики можна отримати детальну інформацію про стан судинних структур, текстури тканин, а також вивчити розмір, об’єм і форму залози.
Коли потрібно робити УЗД простати?
УЗД простати призначають за наявності наступних показань:
- Порушення потенції.
- Розлади сечовипускання.
- Безпліддя.
- Підозра на наявність злоякісних чи доброякісних новоутворень.
- Після хірургічного втручання на передміхуровій залозі.
- Поява нетипових виділень.
Підготовка до дослідження
Підготовка до УЗД передміхурової залози трансректальним шляхом передбачає лише очищення кишківника за допомогою клізми або проносних засобів приблизно за 8-12 годин перед процедурою.
Таке обстеження трансабдомінальним шляхом проводять при наповненому сечовому міхурі. Тож пацієнту потрібно випити літр негазованої води за годину до процедури.
Що показує результат?
УЗД передміхурової залози широко застосовують в різних медичних галузях: проктології, урології, андрології та онкології. За допомогою такого діагностичного методу можна виявити аденому простати, камені в протоках, везикуліт, онкопатології, запальні процеси, кісти простати, обтурацію протоків тощо.
Загалом таке дослідження триває 10-15 хвилин. Пацієнт займає положення лежачи на боку з витягнутими до грудей колінами. Проводитися процедура може трансректальним або трансабдомінальним шляхом.
До УЗД передміхурової залози майже немає протипоказань: щоправда, лікарі не рекомендують проведення дослідження при високій температурі тіла, анальних тріщинах, тяжких розладах психіки, гострих запальних процесах, порушеннях цілісності шкірного покриву, геморою в стадії загострення.
Чи можна довіряти УЗД, чи МРТ краще?
Ультразвукова діагностика та магнітно-резонансна томографія є поширеними методами дослідження передміхурової залози, проте вибір тої чи іншої діагностики залежить від обставин та показань.
Так, УЗД достатньо для первинного дослідження передміхурової залози, адже це швидко, доступно, абсолютно нешкідливо, та дозволяє оцінити розміри, форму та структуру тканин залози.
МРТ же вирізняється більш деталізованою візуалізацією, тож найкраще підходить для виявлення підозри на рак та новоутворення.
Отже, лікар, спираючись на результати первинного огляду, призначить діагностичне дослідження, яке буде найбільш ефективним у конкретній ситуації.
Медичний центр «Юнімед» у Запоріжжі спеціалізується на проведенні сучасних діагностичних процедур, тож тут ви можете записатися на УЗД чи МРТ передміхурової залози за доступною ціною та також проконсультуватися з висококваліфікованими фахівцями щодо ваших проблем зі здоров’ям.