УЗД ГПБС із визначенням функцій жовчного міхура (жовчогінний сніданок) – це неінвазивна та абсолютно безпечна діагностична процедура. Її особливість полягає у тому, що вона робиться за допомогою пробного жовчогінного сніданку. Завдяки ультразвуковому дослідженню можна визначити стан і зміни функціональності ЖМ в статичному та динамічному стані.
Під час ультразвукового дослідження ГПБС діагностуються наступні захворювання:
Зазвичай дана процедура потребує певної підготовки. Лікарі радять за тиждень до проведення ультразвукового дослідження не вживати алкогольні напої та газоутворювальні продукти (сирі овочі та фрукти, молоко, бобові).
За 3 дні до процедури необхідно почати приймати ферментні препарати під час або до вживання їжі. Якщо пацієнт страждає на захворювання ЖКТ, то перед прийманням даного препарату необхідно звернутися за консультацією до лікаря.
Ввечері перед обстеженням з визначенням функцій ЖМ треба легко та поживно повечеряти. Наприклад кашею з мінімальною кількістю цукру та чаєм. Також дозволено вживати знежирений сир, яловичину або куряче м’ясо, парову або відварну рибу.
Варто зауважити, що вечеря повинна бути не пізніше двадцятої години. Перед сном варто сходити в туалет, а за необхідності використати гліцеринову свічку. Для цього виду дослідження очищення кишечника клізмою не потрібне.
Крім того, не рекомендується вживати воду до процедури, щоб запобігти скороченню жовчного міхура. Це може вплинути на точність результатів дослідження.
Від щирого серця хочемо подякувати медичному центру «Юнімед» за професіоналізм, чуйність і небайдужість до проблем і потреб нашого дитячого будинку-інтернату.
У клінічній неврології дуже часто зустрічаються складні діагностичні випадки і далеко не завжди лікар-невролог може поставити клінічний діагноз тільки на підставі клініко-неврологічних даних. У цьому випадку на допомогу приходять параклінічні методи дослідження, одним з яких є високоточний метод нейровізуалізації МРТ. Істотну роль грає роздільна здатність апарату, але головну роль грає лікар-рентгенолог, який високопрофесійно оцінює проведене МРТ-дослідження. Багаторічний досвід нашої роботи свідчить про симбіоз між неврологами і лікарями-рентгенологами медичного центру «Юнімед».