У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

УЗД, як ефективний метод виявлення тромбозу вен кінцівок

До венозної мережі організму, крім розміщених безпосередньо під шкірою поверхневих вен, також входять великі, глибоко розташовані вени. Їх стовбури проходять майже паралельно артеріям. І якщо зміни, що відбуваються з поверхневими венами можуть бути помітні неозброєним оком, то зміни глибоких вен проявляються не відразу і, як правило, стають відчутними лише на пізніх стадіях розвитку того чи іншого захворювання.

Одним з найнебезпечніших захворювань глибоких вен є тромбоз. Він виникає в результаті того, що потік крові блокується згустком, що складається з фібрину і тромбоцитів. В більшості випадків у місці утворення тромбу розвивається внутрішня інфекція, а стінка самої вени запалюється. Це захворювання називається тромбофлебітом. Тромбоз і тромбофлебіт взаємопов’язані, тому дуже часто медики вважають ці два процеси одним захворюванням.

Серед основних причин тромбозу вен виділяють уповільнення швидкості кровотоку, зміну фізико-хімічних властивостей крові, зовнішній вплив на судини.

Таким чином, тромбоз часто розвивається у людей:

  • які змушені тривалий час проводити в ліжку після важкого захворювання (інфаркт, інсульт);
  • після тривалої іммобілізації кінцівки при переломі або інших захворюваннях опорно-рухової системи;
  • чиї професії припускають тривале стояче або сидяче положення тіла;
  • як ускладнення при пухлині, кісті або травмі, в результаті яких були пошкоджені судини.

Захворювання серця, що ведуть до недостатності кровообігу, також сприяють виникненню тромбозу. Тромбоз можерозвинутися при захворюваннях крові, атеросклерозі, цукровому діабеті, онкології. Серед додаткових чинників, здатних привести до тромбозу, виділяють прийом гормональних контрацептивів, куріння, зловживання алкоголем.

Симптоматика тромбозу може проявлятися по-різному і залежить від місця розташування ураженої судини. Так, при тромбозі верхніх кінцівок все починається з больових відчуттів різного ступеня інтенсивності. Далі може виникнути почервоніння, в області якого пальпується вена. Процес може супроводжуватися підвищеною температурою, а також збільшенням лімфовузлів.

Якщо тромбоз вразив нижні кінцівки, то хворий може відчувати скутість і важкість у ногах, а також відчувати розпирання м’язової тканини. З повним перекриттям венозної протоки симптоматика посилюється. Виникає набряклість, шкіра в місці закупорки змінює колір, виникають різкі больові відчуття, тяжкість в ногах посилюється.

На жаль, у більшості випадків ознаки тромбозу глибоких вен не виявляються аж до стадії невідкладних станів. Саме тому так важливо при перших відчуттях тяжкості або скутості в кінцівках, при появі набряку та зміні кольору шкіри кінцівки звернутися за допомогою до фахівця. Оскільки ускладнення, викликані тромбозом вен, можуть бути дуже небезпечні для організму – це і тромбоемболія легеневої артерії, і інфаркт, і інсульт, і гангрена.

На сьогоднішній день одним з найбільш простих, доступних і ефективних методів ранньої діагностики тромбозу вен кінцівок є ультразвукове дослідження. Цей метод неінвазивний і дозволяє оперативно отримати цілісну картину стану вен пацієнта. При цьому обстежуються не одна, а обидві кінцівки (дві руки або дві ноги). Точність ультразвукового дослідження при підозрі на тромбоз вен становить 98 відсотків. Точність результатів збільшується при використанні дуплексного сканування.

Під час ультразвукової діагностики на тромбоз вен вказують такі чинники:

  • безпосереднє виявлення тромбу;
  • погане заповнення просвіту судини кров’ю при кольоровій доплерографії;
  • стінки вен не замикаються при натисканні;
  • плин крові не посилюється вище місця здавлювання в разі, якщо між цим місцем і датчиком знаходиться тромб.

Одну з ключових ролей у точності УЗД при даному обстеженні грає клас використовуваної апаратури (особливо, рівень чутливості кольорового доплера), і кваліфікація фахівця, який проводить дослідження.

Запорізький медцентр «Юнімед» має в своєму розпорядженні сучасні апарати УЗД фірми GENERAL ELECTRIC, а також штат досвідчених фахівців, що робить центр лідером в сфері медичної візуалізації в регіоні.

Запис на обстеження, а також консультації доступні за телефонами:

+ 38 (061) 270-80-85, +38 (050) 320-27-07, +38 (067) 350-27-07.