Ультразвукове дослідження м’яких тканин – одна з найдоступніших, інформативних і безпечних діагностичних методик. Вона часто використовується в хірургії для диференціації патологічних утворень, локалізованих у м’язах, лімфовузлах, шкірі з підшкірно-жировою клітковиною або сполучнотканинних структурах.
УЗД м’яких тканин дозволяє оцінити розміри, зрозуміти характер і будову вмісту виявленого утворення, швидкість кровообігу в районі пухлини, надає іншу важливу для діагноста інформацію. Також «ультразвук» м’яких тканин дає лікарю інформацію про те, наскільки глибоко залягає патологічне утворення. Сукупність усіх цих відомостей необхідна хірургу до початку операції.
До речі, під контролем УЗД можна не тільки проводити біопсію, а й здійснювати лікувальні ін’єкції.
Основні показання до проведення УЗД м’яких тканин:
– пухлини м’яких тканин, такі як ліпома, гігрома, атерома, хондрома, гемангіома;
– абсцес (скупчення гною в тканинах);
– флегмона (гнійне запалення сполучних тканин);
– гематома (порожнина, що виникає після удару, заповнена згорнутою кров’ю);
– хвороби сполучної тканини;
– грижі.
Результативність діагностичної процедури багато в чому залежить від лікаря, який направляє пацієнта на обстеження: він повинен точно вказати передбачуваний діагноз і локалізацію патологічного процесу. Це дозволить ультразвуковому діагносту максимально ефективно провести обстеження.
Як проходить процедура?
Пацієнта укладають на кушетку. Досліджувану область звільняють від одягу. Шкіра в місці обстеження обробляється спеціальним гелем, який збільшує ехопровідність. Датчик встановлюється над утворенням або анатомічною структурою, після чого зображення виводиться на монітор. Потім лікар оцінює структуру тканин в районі патологічного вогнища, описує його точні розміри і місце, де він розташовується, особливості його кровопостачання, а також, наявність порожнини або порожнин, і характер вмісту.
Метод абсолютно безпечний, тому УЗД можна робити хоч кожен день. Це необхідно, наприклад, для контролю спорожнення абсцесу. Пацієнт під час процедури не відчуває ніяких неприємних відчуттів. Протипоказань у дослідження немає.
Ще одна істотна відмінність даного виду УЗД полягає в тому, що воно не вимагає від пацієнта попередньої підготовки. Не треба ні голодувати (як перед УЗД черевної порожнини), ні пити багато рідини (як перед «ультразвуком» органів малого таза).
При виявленні будь-якого підшкірного новоутворення, негайно звертайтеся до лікаря. Оскільки незначне ущільнення може виявитися не тільки нешкідливою ліпомою, але і пухлиною, що вимагає негайного лікування та хірургічного втручання.
Обираючи медичний центр для проходження обстеження, орієнтуйтеся, в першу чергу, на медичне обладнання, яким оснащено заклад, а також на відгуки про фахівців і ставлення персоналу до пацієнтів. Пам’ятайте, що, наприклад, тканини, розташовані глибоко, важко піддаються діагностиці за допомогою ультразвуку. Для їх дослідження краще підійде магнітно-резонансна томографія.
У Запоріжжі УЗД і, в разі необхідності, МРТ м’яких тканин можна зробити в медичному центрі «Юнімед». Одержати консультацію можна за наступними телефонами:
+38 (050) 320-27-07, +38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07.