Можливості функціонального МРТ хребта

МРТ – інструментальний метод обстеження, важливість якого для діагностики патологій хребта важко переоцінити. За допомогою МРТ на сьогоднішній день успішно діагностують широкий спектр захворювань і станів, які торкаються м’яких тканин навколо хребетного стовпа, суглобовий та зв’язковий апарат хребта, а також сам спинний мозок та спинномозкові нерви.

Особливістю звичайної магнітно-резонансної томографії є ​​те, що під час обстеження пацієнт найчастіше знаходиться в апараті лежачи на спині, і всі структури, які видно на знімку, розташовані у правильній анатомічній позиції, в якій людина знаходиться лише під час сну (і то не завжди). Як же бути в тому випадку, коли симптоми проблем з хребтом проявляються лише у певній позі після тих чи інших рухів? Для таких випадків у нашому медичному центрі «Юнімед» можна пройти спеціальну магнітно-резонансну томографію з функціональними пробами.

 

Як це працює?

 

Возможности функционального МРТ позвоночникаВізуалізація зігнутого та розігнутого хребта проводиться з першої половини 20 століття з використанням рентгенограм у бічній проекції. За допомогою цієї методики обстежуваний піддається впливу іонізуючого випромінювання без оцінки стану м’яких тканин або візуалізації в аксіальній (прямій) площині.

Магнітно-резонансна томографія дозволяє отримати чудові анатомічні деталі у всіх площинах без впливу іонізуючого випромінювання. У минулому існували обмеження на функціональну візуалізацію поперекового відділу хребта через конфігурацію самих томографів. З появою сучасних МР-томографів цю проблему частково подолано. Завдяки постійним розробкам та покращенням якості зображення стало можливим зменшити артефакти руху за рахунок скорочення часу збору даних.

З доступних нині методів візуалізації МРТ забезпечує найбільший обсяг інформації та найбільш точне розмежування м’яких тканин та кісткових структур.

Традиційні МРТ-дослідження хребта зазвичай виконуються в положенні лежачи на спині, у функціональному спокої, але нестабільність поперекового відділу хребта часто проявляється тоді, коли людина перебуває у вертикальному положенні, а також у стані згинання вперед або розгинання назад. Це може призвести до негативних результатів діагностики при стандартних дослідженнях, навіть за наявності симптомів.

Наші лікарі-рентгенологи уважно аналізують фізіопатологічні відхилення при зміні позиції пацієнтів із підозрою на нестабільність хребта. Таким чином, МРТ із функціональними пробами виявляє ті аномалії, які упускаються при традиційних дослідженнях МРТ.

 

Переваги методики

 

МРТ із функціональними пробами допоможе візуалізувати:

  • Нестабільність структур хребетного стовпа, включаючи зв’язковий апарат, міжхребцеві диски та суглоби між хребцями.
  • Динамічний та прихований стеноз (звуження) спинномозкового каналу.
  • Взаємини між структурами хребетного стовпа позиції згинання/розгинання хребта.

 

Кому потрібна МРТ із функціональними пробами?

 

МРТ позвоночника

Дегенеративне захворювання хребта – це загальний термін, що охоплює широкий спектр різноманітних хворобливих процесів, від гриж міжхребцевих дисків до патології жовтих зв’язок.

Якщо ви активно займаєтеся спортом, особливо з підйомом важких речей, то такий вид МРТ допоможе максимально повно описати стан структур хребта і діагностувати патологію міжхребцевих дисків.

Часто так буває, що на початкових стадіях дегенеративних захворювань хребетного стовпа у прямій проекції та розслабленій позі пацієнта жодних проявів на знімку немає. І людина, яка страждає на періодичні болі в спині, не змінює своїх звичок, не коригує фізичне навантаження, тому що на МРТ все добре. А спина болить. Пройшовши МРТ із функціональними пробами, патологічне місце може бути легко знайдено і це допоможе змінити програму тренувань або відмовитись від деяких дій, які провокують біль у спині. Це допомагає нашим пацієнтам довше залишатися здоровими та проводити профілактику прогресування дегенеративних змін від самої їхньої появи.