У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

Аналіз крові на мікроелементи та вітаміни

На перший погляд аналіз крові на вітаміни може здатися пацієнтові примхою або ж спробою отримати лікарем з хворого зайву сотню-другу гривень. Насправді ж це дуже важливий аналіз, який допоможе фахівцеві зрозуміти, що саме відбувається в організмі людини, яка звернулась за медичною допомогою. Адже, як відомо, нестача вітамінів може викликати не лише банальний авітаміноз, а й цілий ряд серйозних захворювань, аж до онкологічних.

При цьому ні УЗД, ні МРТ, ні КТ не здатні виявити нестачу в організмі вітамінів або мікроелементів – вони лише фіксують ті чи інші відхилення в тканинах і органах.

Завдяки аналізу на вітаміни можна визначити чи присутній в організмі запальний процес, який функціональний стан внутрішніх органів, чи має місце порушення водно-соляного обмінуvit D(5).

Через що в організмі може бути нестача вітамінів? На першому місці, звичайно ж, неправильне харчування. Але причиною нестачі вітамінів може бути, наприклад, виразка або гастрит, які, в ряді випадків перешкоджають нормальному виробленню в організмі вітаміну В – і не важливо, що ви в дуже навіть великих кількостях поглинали хлібобулочні вироби, які містять цей вітамін.

Найчастіше аналізи на вітаміни доводиться здавати вагітним, інтенсивно зростаючим дітям, курцям, людям у віці, тим, у кого є хронічні захворювання, а також людям, які схильні до сильних фізичних навантажень.

Наскільки важливо знати про вміст того чи іншого вітаміну в організмі?

Так, наприклад, дефіцит вітаміну В12 супроводжується неврологічною симптоматикою (психічними розладами, поліневритами), а також веде до порушення кровотворення і розвитку мегалобластної анемії.

Дефіцит фолієвої кислоти у вагітних є пусковим фактором для розвитку невиношування, відшарування плаценти, спонтанного аборту або мертвонародження, підвищує ризик розвитку у плода вроджених вад і збільшує ризик затримки розумового розвитку дитини. У дітей з дефіцитом фолієвої кислоти також спостерігається відставання у вазі (гіпотрофія), пригнічується функція кісткового мозку, спостерігається затримка психомоторного розвитку.

Нестача вітаміну D проявляється рахітом у дітей і остеомаляцією (зниженням мінералізації кісток), у дорослих спостерігаються прояви остеопорозу, головні і м’язові болі.

Найчастіше паралельно з аналізом на вітаміни призначається аналіз на мікроелементи, брак яких може викликати погана екологія, постійні стреси і навіть надмірна активність сонця. Дисбаланс мікроелементів в організмі відбивається на імунітеті, викликає збої в роботі центральної нервової системи та ендокринної системи, запалення тканин.

Наприклад, нестача цинку веде до розвитку дерматологічних і інфекційних захворювань, а у чоловіків ще й може сприяти розвитку аденоми простати. Дефіцит магнію викликає у жінок судоми. Стали забудькуватим, знизилася увага, зросла стомлюваність? Швидше за все, вашому організму не вистачає йоду.

До речі, запоріжцям контроль вмісту в організмі мікроелементів особливо необхідний, оскільки у великих промислових містах концентрується багато шкідливих речовин, які накопичуються, в тому числі, і в організмі. З часом це призводить до інтоксикації – надлишку мікроелементів, не менш небезпечного, ніж їх нестача. Наприклад, порушення апетиту, дратівливість, слабкість, тьмяні шкірні покриви, поганий зір – це симптоми накопичення в організмі ртуті, кадмію, свинцю, нікелю.

Крім місця проживання, також слід враховувати спосіб життя, специфіку конкретно вашого організму, клімат регіону, вік і стать, здатність або нездатність організму засвоювати мікроелементи. Відповідно, для того, щоб розібратися чого саме не вистачає (а що, можливо, в надлишку) і відновити баланс в організмі, такий аналіз, як кров на вітаміни і мікроелементи – впевнений крок до міцного здоров’я.

МЦ “Юнімед” спільно з незалежною лабораторією “Інвітро” пропонує більше 1000 видів медичних досліджень, що ефективно допомагають лікарям і пацієнтам піклуватися про здоров’я протягом усього життя. Тут ви можете здати аналізи для визначення вмісту в крові вітамінів і мікроелементів. Спеціальної підготовки аналіз на вітаміни і мікроелементи не вимагає. Але для того, щоб результати були максимально точними, його рекомендують робити натщесерце.