Жировий гепатоз (стеатоз печінки): основні симптоми та причини

Жировий гепатоз, який також називають жировою інфільтрацією печінки чи стеатозом печінки, – це хронічне захворювання, яке виникає через накопичення жирових відкладень у клітинах печінки. У нормі печінка має у собі певну кількість жиру, проте через певні фактори може порушитися його синтез та утилізація.

Вплинути на розвиток такого захворювання можуть наступні фактори:

  • Відсутність фізичної активності.
  • Підвищений рівень холестерину в крові.
  • Отруєння печінки через тривале надмірне вживання алкоголю чи певних лікарських препаратів.
  • Неправильна робота щитоподібної залози, надлишкова вага.
  • Генетична схильність.
  • Цукровий діабет.

 

Як виявляє себе жировий гепатоз?

 

Часто спочатку таке захворювання має майже безсимптомний перебіг, проте через певний час у разі відсутності лікування воно може призвести до тяжких наслідків: цирозу, печінкової недостатності чи фіброзу.

Тож хворі на початкових стадіях можуть відчувати слабкість, нудоту, важкість у печінці та больові відчуття у цій ділянці. Вже на останній стадії розвитку жирового гепатозу виникають такі симптоми, як пожовтіння шкіри, склер очей, поява висипань на шкірі, асцит тощо.

 

Як діагностувати?

 

Для діагностики такого захворювання потрібно звернутися до гастроентеролога, гепатолога чи ендокринолога. Як правило, спеціалісти призначають лабораторний аналіз крові, калу, а також УЗД органів черевної порожнини, МРТ чи КТ.

Проведення ультразвукової діагностики дозволяє лікарю дослідити анатомічні особливості органу, виявити збільшення його розміру, зміни в будові, наявність новоутворень чи кальцинатів.

У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете записатися на УЗД органів черевної порожнини або МРТ, яке проводиться висококваліфікованими фахівцями, що використовують преміальне обладнання для досягнення найвищої точності результатів.

 

Що зробити, щоб усунути жировий гепатоз печінки?

 

Основна мета лікування такого захворювання полягає в виключенні факторів, які спричиняють порушення обмінних реакцій, тож всі заходи спрямовані на відновлення тканин печінки та усунення токсичного впливу.

Жировой гепатоз (стеатоз печени): основные симптомы и причиныЛікарі призначають гепатопротекторні та жовчогінні препарати, а також вітамін Е, аскорбінову кислоту, вітамін B2 та ніацин.

Дотримання всіх вказівок лікаря допоможе хворому повернутися до повноцінного життя. Проте необхідно вести здоровий спосіб життя, налагодити режим сну, мати баланс між відпочинком та роботою, позбавитися шкідливих звичок і постійно слідкувати за своїм станом.

Жировий гепатоз печінки може призвести до загострення холециститу, панкреатиту, печінкової недостатності, гіпертонії, низького імунітету, тож надзвичайно важливо вчасно отримати медичну допомогу для усунення захворювання та можливих ускладнень.

Профілактика виникнення жирового гепатозу передбачає:

  • Виключення та обмеження вживання алкогольних напоїв.
  • Дотримання спеціальної дієти, основними принципами якої є вживання білків до 120 г на добу, а також достатня кількість сиру, каш, фруктів і овочів в раціоні.
  • Вакцинацію від гепатиту.
  • Регулярні медичні огляди.