У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

Що таке вегето-судинна дистонія?

Вегето-судинна дистонія (ВСД) – це цілий спектр симптомів, який характеризує вегетативну дисфункцію організму. По суті, це не окрема хвороба (до того ж, вегето-судинна дистонія відсутня в Міжнародній класифікації хвороб), а сукупність різних симптомів, які можуть з’явитися на тлі порушень в роботі вегетативної нервової системи.

Як правило, перші симптоми хвороби проявляються в перинатальному, неонатальному періодах і дитинстві: кисневе голодування дитини під час вагітності або пологів, родова травма, патологія центральної нервової системи, іноді все це служить відправною точкою для появи вегето-судинної дистонії у старшому віці.

З настанням статевого дозрівання, симптоми – серед яких: запаморочення, втома, задишка, головний біль, слабкість, тривожність – можуть стати лише сильнішими.

При вегето-судинній дистонії можуть проявлятися різні симптоми – судинні, нервово-м’язові, нейроендокринні, когнітивні (порушення інтелектуальної функції), психічні (тривожність, депресія, панічні атаки). Залежно від рівня артеріального тиску розрізняють три типи ВСД: гіпотонічний, гіпертонічний і змішаний тип. Вегето-судинна дистонія гіпотонічного типу характеризується низьким кров’яним тиском. У той же час, вегето-судинна дистонія гіпертонічного типу характеризується його підвищенням. При змішаному типі можна спостерігати періодичні коливання артеріального тиску.

Для цього захворювання характерний тривалий період протікання, можливо, протягом багатьох років, з періодами ремісій і загострень. Не потрібно чекати, коли симптоми вегетативної дисфункції увійдуть в активну фазу. Під час перших проявів хвороби слід звернутися до фахівця за консультацією і пройти обстеження, щоб з’ясувати причину виникнення симптомів вегето-судинної дистонії. Досить часто, під виглядом симптомів, які характеризують вегето-судинну дистонію, можуть ховатися інші хвороби.

Діагностика за допомогою МРТ

При підозрі на вегето-судинну дистонію, лікар може призначити МРТ головного мозку і його судин. Магнітно-резонансна томографія дозволить отримати найбільш точне і чітке зображення органів і судин. Така діагностика допоможе фахівцю визначити  проблемні зони або виключити певні захворювання головного мозку, симптоми яких схожі з ознаками вегето-судинної дистонії, серед них – різні органічні ураження мозку. Технологія магнітно-резонансної томографії дозволяє пройти обстеження безболісно і безпечно, в роботі використовують магнітне поле, радіохвилі і комп’ютер зі спеціальним програмним забезпеченням, який перетворює отримані дані в тривимірне зображення органів, тканин і судин.

Діагностика за допомогою УЗД

Що стосується ультразвукового дослідження (УЗД), то його призначають з метою перевірити стан серцево-судинної системи і щитовидної залози. Це один з найбільш доступних, швидких і не потребуючих спеціальної підготовки методів діагностики для виявлення симптомів вегето-судинної дистонії. Найважливішим доповненням до МРТ стане проведення УЗД судин головного мозку і шийного відділу, що дозволяє досліджувати наявність дисфункції судин в динаміці і виявити причину розладу.

Після проведення тестів та обстежень з метою з’ясувати причину появи вегето-судинної дистонії, лікар призначає індивідуальне лікування для пацієнта, яке може включати, як прогулянки на свіжому повітрі, підвищення фізичної активності та зменшення рівня стресу, так і медикаментозне втручання. Багато пацієнтів недооцінюють вплив на запобігання вегето-судинної дистонії зміни способу життя. Здоровий сон, регулярне правильне харчування, спорт, рівномірне чергування роботи і відпочинку, масаж і своєчасне відвідування лікаря допоможе призупинити появу або розвиток симптомів вегето-судинної дистонії.

Пройти діагностику за допомогою МРТ та УЗД в місті Запоріжжя можна в медичному центрі «Юнімед», в центрі встановлені сучасні апарати провідних виробників медичного обладнання, а також є штат висококваліфікованих фахівців. Консультації та запис за телефонами:

+38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07.