У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

Магнітно-резонансна холангіопанкреатографія: високоточна діагностика без ризику

МР холангіопанкреатографія – це один із видів магнітно-резонансної томографії, за допомогою якого можна отримати докладне зображення жовчного міхура, жовчних протоків, підшлункової залози та її протоків, а також печінки. Дослідження проходить неінвазивно і в більшості випадків допомагає лікареві максимально точно діагностувати захворювання панкреатичної і гепатобіліарної систем.

В яких випадках застосовується МРХПГ:

– при обстеженні жовчного міхура і жовчних протоків, печінки, підшлункової залози та її протоків для виявлення запальних змін, каменів (кальцифікатов), а також інфекцій;

– при постановці діагнозу, коли є скарги на біль у животі незрозумілої етіології;

– при підозрі на пухлину, а також для пошуку можливих метастазів;

– безпосередньо під час лікування пухлинних захворювань для контролю ефективності терапії і відстеження динаміки змін;

– при підозрі на травматичне ураження печінки, жовчних шляхів або підшлункової залози;

– при плануванні оперативного лікування жовчовивідної системи.

Слід додати, що у пацієнтів з панкреатитом дане дослідження допомагає визначити ступінь ураження органу. Ще один важливий момент – певні стадії крововиливу чіткіше видно саме на МРТ.

Підготовка до процедури

Дослідження вимагає від пацієнта нескладної підготовки. За 6-8 годин до процедури не можна вживати їжу, можна лише пити воду без газу. Перед обстеженням необхідно очистити кишечник.

Внаслідок того, що процедура може проводитися з використанням контрасту, то попередньо у пацієнта уточнюється, чи є у нього алергія. Хоча сьогодні в більшості випадків в якості контрастуючої речовини використовується гадоліній, який дуже рідко викликає алергічні реакції. Гадоліній, на відміну від контрастних речовин, які застосовуються при комп’ютерній томографії, йоду не містить.

Також радіолог зобов’язаний поцікавитися у пацієнта про наявність серйозних захворювань або перенесених операцій. Оскільки, наприклад, при хронічному захворюванні нирок заборонено застосовувати контрастування.

Абсолютними протипоказаннями до процедури є наявність електронних імплантантів середнього вуха,mrhpgкардіостимулятора, металевих імплантатів або пластин, кровоспинних кліпс, штучних металевих суглобів, апарату Ілізарова.

Одним з головних переваг холангіопанкреатографії є ​​той факт, що процедура набагато менш травматична, ніж ендоскопічна ретроградна холангіопанкреатографія. ЕРХПГ – один з найпоширеніших методів дослідження панкреатичної і гепатобіліарної систем, загрожує ускладненнями при внутрішньовенній седації, ризиком розвитку запалення підшлункової залози, перфорацією підшлункової залози і жовчних протоків. При магнітно-резонансній холангіопанкреатографії цих ризиків немає.

У Запоріжжі можна пройти МР-холангіопанкреатографію в медичному центрі «Юнімед», який оснащений найсучаснішим діагностичним обладнанням.

Консультація, а також запис на обстеження проводиться за наступними номерами:

+38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07