Наявність металевих предметів на тілі є одним з основних протипоказань під час проведення магнітно-резонансної томографії. Так, протези клапанів серця, вушні та очні імпланти з металевими елементами, інфузійні помпи, катетери з феромагнітними металевими компонентами, наявність металевих осколків всередині тіла, зубні протези, затискачі судин головного мозку, пірсинг є забороненими для здійснення МРТ.
Таке протипоказання насамперед пов’язане з принципами функціонування МРТ апарату. Його дія полягає у створенні магнітного поля та радіохвиль, за допомогою яких можна візуалізувати внутрішні структури: органи, кістки, судини. Тож внаслідок генерування потужного магнітного поля, будь-які металічні предмети з заліза, нікелю, хрому та кобальту на тілі чи в тілі людини починають нагріватися та намагнічуватися під його дією. Таке явище в науці називають «феромагнетизмом», тож металічні елементи під час проведення процедури можуть стати загрозою для життя людини та призвести до порушення функціонування сканера.
МРТ з залізними коронками на зубах – чи можна?
Абсолютним протипоказанням до МРТ є наявність на тілі конструкцій з феромагнетиками (залізо, нікель, хром та кобальт). На противагу феромагнетикам, парамагнетики (золото, срібло) мають слабку можливість намагнічуватися, а діамагнетики (платина, цирконій, титан, алюміній) взагалі не взаємодіють з магнітним полем.
Проведення магнітно-резонансної томографії із коронками на зубах дозволено лише у тому випадку, якщо вони виготовлені з металокераміки, кераміки чи цирконію, адже такі елементи не вступають в контакт з магнітними хвилями. Проте суцільнометалеві коронки є виготовленими з феромагнетних матеріалів, а отже становлять загрозу для здоров’я людини під час МРТ.
Що буде, якщо не зняти ланцюжок та сережки на МРТ?
Перед проходженням МРТ необхідно зняти всі металеві предмети з тіла. Проте знімати прикраси, зроблені з золота чи срібла, зовсім не обов’язково, адже ці метали не є феромагнітними та не реагують та магнітне поле. Проте перед процедурою варто впевнитися з якого матеріалу складаються ваші прикраси, аби уникнути спотворення результатів та розладнаної роботи апарату.
До того ж перед проведенням процедури потрібно проінформувати лікаря про всі можливі протипоказання, до яких належать клаустрофобія, вагітність тощо.
Чи можна моргати під час МРТ?
Це насамперед залежить від ділянки дослідження. Так, потрібно уникати моргання під час проведення МРТ головного мозку та орбіт, адже рух може призвести до погіршення якості та точності дослідження. Відкривати очі під час процедури також не можна, адже закриті очні яблука є у стані спокою, що є важливим для коректних результатів обстеження.
У медичному центрі «Юнімед» у Запоріжжі ви можете записатися на МРТ різних напрямків. Саме тут ви отримаєте швидкі та достовірні результати діагностики, уважність до ваших потреб та індивідуальний підхід.