У зв’язку з позаплановими відключеннями електроенергії, видача результатів після проходження МРТ може затримуватися до декількох годин. Дякуємо за ваше розуміння!

Профілактика сезонних загострень або як зустріти весну здоровим?

Загострення хронічного захворювання може статися в будь-який час року, але за статистикою більшість випадків погіршення стану здоров’я трапляється, втім, навесні. Слід відразу зазначити, що немає чіткої відповіді на питання, чому саме в березні-квітні настає період загострення старих хвороб. Як правило, погіршення стану організму є результатом цілого комплексу причин.

По-перше, загострення провокують стресові реакції організму. Навесні і восени, в зв’язку зі зміною погодних умов і тривалості дня, в нашому тілі відбувається перебудова, що викликає стан, схожий зі стресом. Зокрема, відзначається зростання рівня глюкокортикоїдних гормонів, що, в свою чергу, веде до ослаблення імунітету і знижує опірність організму. По-друге, навесні відбуваються зміни в роботі процесів центральної нервової системи. Також змінюється і гормональний фон. Саме тому навесні загострюються не лише соматичні, а й психічні захворювання. По-третє, зміни відбуваються з процесом обміну речовин. У зимовий період раціон харчування небагатий вітамінами та мікроелементами. Це виснаження і веде до активації патологічних процесів.

Які ж захворювання найбільш часто повертаються з приходом весни? Через гіповітаміноз, зміну біоритмів, темп життя і тривалість нічного сну збільшується ймовірність інсультів, інфарктів, гіпертонічних кризів, нападів аритмії і тахікардії. Температурний режим та вологість перших двох місяців весни сприяють зростанню кількості респіраторних захворювань, серед яких ГРВІ, грип, ангіна та бронхіт. Роль посилючого фактора відіграє і ослаблений внаслідок незбалансованого харчування імунітет.

Гіповітаміноз і недолік сонячного світла ведуть до того, що активно прогресують шкірні захворювання, серед яких екзема, псоріаз, дерматит, рожевий лишай Жибера. Страждає і шлунково-кишковий тракт – загострюються гастрити та виразкові хвороби.

Профілактика весняних загострень повинна бути комплексною. Серед ключових заходів слід виділити правильне, збалансоване харчування і вживання великої кількості води. Останнє сприяє нормальному обміну речовин. Для зміцнення імунітету також рекомендуються прогулянки на свіжому повітрі.

Якщо ви страждаєте на захворювання, які вимагають щоденного прийому ліків, в період міжсезоння слід особливо відповідально поставитися до рекомендацій лікаря і не порушувати розклад їх прийому. Не зайвим буде і прийом підтримуючих препаратів, наприклад, вітамінних комплексів.

Пам’ятайте, що при наявності будь-якого серйозного хронічного захворювання слід спостерігатися у спеціаліста. Саме він може дати кваліфіковані рекомендації щодо того, як можна уникнути або звести до мінімуму можливість сезонного загострення.