УЗД плеври – це інформативний та безпечний метод діагностики плевриту, пневмонії, емфіземи легень, пневмо-, гідро- або піоторакса. Ультразвукове дослідження плевральних порожнин широко використовується в терапевтичній, пульмонологічній, онкологічній практиці, торакальній хірургії. Метод повністю безболісний і може бути проведений необмежену кількість разів. Під час УЗД плеври візуалізуються її парієтальні та вісцеральні листки, область легень та діафрагма. Обстеження добре демонструє характеристики скупчення рідини в плевральній порожнині, від чого безпосередньо залежить тактика лікування. Ультразвуковий метод чутливіший за рентгенографію у випадку наявності малої кількості транссудату або ексудату: при УЗД можна виявити від 30 мл плеврального випоту, в той час як при класичній рентгенографії від 150-200 мл, а при латерографії (рентгенографії органів грудної клітки в положенні на боці) – від 100 мл. Крім того, описується розмір і місце випоту, що в подальшому дозволить вибрати оптимальне місце для дренажу. УЗД також дозволяє провести диференційну діагностику піддіафрагмальних скупчень від істинного плеврального випоту.
При пневмонії ультрасонографія здатна з’ясувати локалізацію, поширення і тяжкість запального процесу легень. На УЗД видно вогнища інфільтраційного ущільнення та консолідації (безповітряних ділянок легеневої тканини) – головних причин респіраторних порушень.
Також УЗД плеври інформативно щодо виявлення злукових змін, доброякісних (фіброми, ліпоми, невриноми, ангіоми) та злоякісних новоутворень (мезотеліоми), метастатичного ураження листків плеври.
Спеціальна підготовка до цього дослідження не потрібна.
У клінічній неврології дуже часто зустрічаються складні діагностичні випадки і далеко не завжди лікар-невролог може поставити клінічний діагноз тільки на підставі клініко-неврологічних даних. У цьому випадку на допомогу приходять параклінічні методи дослідження, одним з яких є високоточний метод нейровізуалізації МРТ. Істотну роль грає роздільна здатність апарату, але головну роль грає лікар-рентгенолог, який високопрофесійно оцінює проведене МРТ-дослідження. Багаторічний досвід нашої роботи свідчить про симбіоз між неврологами і лікарями-рентгенологами медичного центру «Юнімед».
Як медичний директор КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР хочу подякувати медичному центру «Юнімед» за надання діагностичних послуг нашим маленьким пацієнтам. Завдяки вашому сучасному обладнанню та досвідченому персоналу ми завжди можемо розраховувати на якісну діагностику для наших пацієнтів.
Бажаємо процвітання та вдячних пацієнтів вашому медичному центру!