МРТ з седацією. В яких випадках проводиться?

Однією з особливостей магнітно-резонансної томографії є ​​той факт, що під час обстеження, яке може зайняти досить тривалий час, пацієнт повинен зберігати повну нерухомість. В іншому випадку знімки будуть нечіткими, а отже – малоінформативними. Також під час перебування всередині томографа у ряду пацієнтів відзначаються прояви клаустрофобії – страху замкнутого простору. До того ж, дослідження супроводжується неголосним стуком, викликаним вібрацією металевих спіралей всередині томографа. В силу цих факторів, у ряді випадків при МР-обстеженні проводиться седація пацієнта.

Показання для введення в організм обстежуваного седативних препаратів або використання наркозу наступні:
– панічні атаки;1384929
– клаустрофобія;
– маленький вік пацієнта (починаючи з дитячого);
– гіперкінези (мимовільні рухи в різних м’язах);
– неадекватна поведінка внаслідок психічного розладу.

Які види анестезії використовуються при МРТ?
Вибір відповідного методу анестезії робить анестезіолог, враховуючи всі особливості організму пацієнта. Для цього перед процедурою лікар проводить повний огляд та опитування пацієнта. В основному, при МРТ використовують такі види анестезії:
– седація – використання препаратів, що надають заспокійливу дію на нервову систему обстежуваного. У цьому випадку пацієнт спокійний і може зберігати нерухомість;
– внутрішньовенний наркоз, коли пацієнт перебуває в стані медикаментозного сну.

Як підготуватися до МРТ в умовах седації або наркозу?
Перед наркозом необхідно пройти призначене лікарем обстеження: здати необхідні аналізи, відвідати терапевта або інших лікарів, якщо в цьому є необхідність. У дорослих і дітей старше шести років останній прийом їжі повинен відбутися за 9 годин до МРТ, у дітей молодше шести років – за 6 годин. Рідину можна пити за дві години до дослідження. Причому, не більше 200 мілілітрів. Рідина повинна бути чистою – тобто це може бути вода без газу або освітлений сік. Якщо ви приймаєте будь-які медичні препарати, обов’язково обговоріть з анестезіологом можливість їх прийому в день обстеження. Якщо ви носите контактні лінзи, також поставте це до відома лікаря.

Після наркозу можна вживати рідину не раніше ніж через півгодини, а їжу – через дві години (якщо немає інших рекомендацій анестезіолога). Протягом доби після процедури заборонено виконувати роботи, що вимагають високої концентрації уваги. Наприклад, водити авто або користуватися електроприладами.
Клініку можна залишити не раніше, ніж через півгодини після завершення обстеження і обстеження анестезіолога. Бажано, з супроводжуючим.

У Запоріжжі МРТ з седацією можна пройти в медичному центрі «Юнімед». Центр має в своєму розпорядженні два філіали – при Обласній клінічній лікарні (Оріхівське шосе, 10) і в центрі міста (проспект Маяковського, 11). Консультація і запис на обстеження за телефонами:

+38 (061) 270-80-85, +38 (067) 350-27-07, +38 (050) 320-27-07.