Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – це сучасний високоінформативний метод діагностики, який використовує магнітне поле і радіохвилі для формування зображення тканин і органів людського тіла.
Основний принцип роботи МР-томографа полягає у взаємодії магнітного поля і радіохвиль. Томограф у своєму складі має потужний магніт. Під час обстеження пацієнт лежить на спеціальному рухомому столі, який може плавно переміщуватися відносно магніту томографа. Магнітне поле тимчасово впливає на молекули води, які в різній кількості містяться в усіх клітинах тіла людини. Спеціальні датчики продукують радіочастотні імпульси, які поширюються на резонансній до магнітного поля частоті. Під час цих процесів протони водню випускають сигнали, які реєструються датчиками. Вся зібрана інформація надходить в потужний комп’ютер, який її обробляє і видає остаточний результат у вигляді зображення. Магнітне поле і радіохвилі, що застосовуються при МРТ, є абсолютно безпечними для людського організму.
Зазвичай спеціальна підготовка до МРТ-дослідження не потрібна. Ви можете приймати їжу, напої, лікарські засоби і медичні процедури в звичайному для Вас режимі (за винятком МРТ з контрастом). При дослідженні органів черевної порожнини, малого таза і заочеревинного простору Вам потрібно виконати кілька нескладних рекомендацій (детальна інформація про підготовку до МРТ знаходиться в описі зони дослідження). При дослідженні органів малого таза сечовий міхур повинен бути помірно наповненим, перед дослідженням інших областей тіла рекомендується спорожнити сечовий міхур. При дослідженні голови елементи макіяжу (тіні, туш) можуть перешкоджати отриманню якісних зображень або знижувати їх діагностичну цінність, тому жінкам рекомендується утриматися від нанесення макіяжу в день дослідження або зняти його перед дослідженням. Перед дослідженням необхідно зняти з себе годинник, прикраси, металеві предмети, знімні зубні протези, видалити з кишень всі металеві предмети (ключі, монети і т.д.), електронні прилади, носії інформації, магнітні та кредитні карти. Проведення МРТ дітям у віці до п’яти років можливе при проведенні седації або наркозу. Питання про проведення седації або наркозу, а також підготовки дитини до дослідження необхідно заздалегідь обговорити з анестезіологом. Вам бажано мати з собою всю медичну документацію, що стосується зони обстеження: післяопераційні виписки, дані попередніх досліджень, таких як МРТ (знімки і опис), УЗД, СКТ (якщо такі є). Направлення лікаря вітається. Ця інформація потрібна лікарю до проведення діагностичної процедури, щоб продумати і оптимально спланувати хід магнітно-резонансного дослідження.
Контрастна речовина, або контраст, використовується для поліпшення якості зображення різних органів і тканин людини. Контраст — це спеціальний розчин на основі гадолінію, який сприяє посиленню сигналу на зображеннях. Контрастна речовина вводиться внутрішньовенно, вона безпечна для організму і не викликає звикання. Оскільки контраст не порушує склад міжклітинної рідини, розчин проникає тільки в ті ділянки організму, де утворилися пухлинні аномалії. Контраст на деякий час акумулюється в пухлинних утвореннях, створюючи на зображенні точні проєкції пухлини об’ємної форми з чітко окресленими межами. Після процедури діагностики із застосуванням контрастної речовини слід пити якомога більше рідини для кращого виведення розчину з організму.
Після закінчення обстеження, за бажання, Ви можете почекати, поки МРТ зображення будуть вивчені та буде сформований висновок фахівця. Ви отримаєте висновок лікаря-рентгенолога. Також Ви зможете отримати результати обстеження в електронному вигляді за допомогою сервісу МедОфіс
До проведення магнітно-резонансної томографії (МРТ) існують абсолютні та відносні протипоказання. При наявності абсолютних протипоказань виконання дослідження неможливе, при наявності відносних протипоказань, питання про проведення дослідження вирішується індивідуально з лікарем МРТ, який виконує дослідження.
Після обстеження, за результатами проведеного сканування, Вам необхідно проконсультуватися з лікарем-клініцистом — неврологом, травматологом, хірургом, урологом, гінекологом або іншими фахівцями. Остаточний діагноз ставить Ваш лікуючий лікар і згідно з ним призначає відповідне лікування. Будьте здорові!