МРТ м’яких тканин кінцівок – на даний момент найбільш інформативний і безпечний метод дослідження для оцінки стану підшкірно-жирової клітковини, м’язів, зв’язок, сухожиль, фасцій, судин, нервових волокон та інших складових м’яких тканин. В ході пошарового сканування отримують тривимірне докладне зображення всіх структур досліджуваної області, аналогічні яким неможливо отримати при застосуванні інших методів дослідження – комп’ютерної томографії, рентгенографії або УЗД, що робить МРТ незамінним методом для діагностики патології м’яких тканин на ранніх стадіях. В даний час магнітно-резонансна томографія є єдиним достовірним неінвазивним методом виявлення пухлин м’яких тканин. Вона дозволяє визначити стадію розвитку пухлини і уточнити ступінь її поширення в прилеглі тканини.
Підготовка до цього дослідження не вимагається. Необхідно взяти з собою наявні попередні дослідження і виписки, що стосуються області обстеження.
У більшості випадків МРТ м’яких тканин проводиться з внутрішньовенним контрастним підсиленням. Діагностика найбільш поширених патологій цієї області — новоутворень і запальних процесів без контрасту не інформативна. У разі травматичних, посттравматичних та інших уражень рішення про необхідність контрастування або можливості обстеження без контрасту приймає лікар-рентгенолог.
У клінічній неврології дуже часто зустрічаються складні діагностичні випадки і далеко не завжди лікар-невролог може поставити клінічний діагноз тільки на підставі клініко-неврологічних даних. У цьому випадку на допомогу приходять параклінічні методи дослідження, одним з яких є високоточний метод нейровізуалізації МРТ. Істотну роль грає роздільна здатність апарату, але головну роль грає лікар-рентгенолог, який високопрофесійно оцінює проведене МРТ-дослідження. Багаторічний досвід нашої роботи свідчить про симбіоз між неврологами і лікарями-рентгенологами медичного центру «Юнімед».
Від щирого серця хочемо подякувати медичному центру «Юнімед» за професіоналізм, чуйність і небайдужість до проблем і потреб нашого дитячого будинку-інтернату.