Послуги МРТ

МР-перфузія

Останні десятиліття МРТ стала потужним клінічним інструментом з метою оцінки анатомії мозку. МР-перфузія є одним із допоміжних інструментів звичної для всіх томографії, яку використовують для покращення можливостей цієї діагностики, адже вона надає інформацію, недоступну при звичайній МРТ.

 

Як працює МР-перфузія?

 

Застосування МРТ нещодавно розширилося до оцінки функції мозку за допомогою оцінки функціональних або метаболічних параметрів. Одним із таких параметрів є церебральна перфузія, яка описує проходження крові через судинну мережу головного мозку.

При візуалізації перфузії в кров вводять контрастну речовину і контролюють її просування дрібними судинами. Таким чином можна визначити анатомічні та функціональні особливості досліджуваного органу, наприклад, за наявності пухлини буде видно асиметричний клубок судин у місці, де його не повинно бути.

Кровоносні судини присутні в пухлинах у більшій кількості, ніж у нормальній тканині головного мозку, і вони, як правило, мають більший калібр. Загалом, ступінь злоякісності пухлини вищого ступеня також містять більший обсяг крові. Важливим є й те, що судини пухлини гістологічно відрізняються від нормальних, вони «пористі», пропускають через свою стінку більше молекул, ніж у нормі, що порушує захист мозку (лікарі називають її гематоенцефалічним бар’єром). При візуалізації таких «дірявих» судин помітний витік розмаїття або його посилення.

Перфузійну МРТ можна пройти у нашому центрі у м. Запоріжжі.

 

Навіщо потрібна МР-перфузія?

 

МР-перфузияПерфузійна МРТ широко використовується нейрорадіологами у повсякденній клінічній практиці. МР-перфузія дозволяє лікарю оцінити такі важливі показники, як об’єм крові, що проходить через певні ділянки мозкової тканини, середній час її доставки та силу кровотоку. Всі ці та багато інших параметрів МР-перфузія дозволяє побачити неінвазивно, тобто без порушення анатомічної цілісності органу.

Лікарі всього світу використовують цей чудовий метод дослідження для покращення діагностики різних цереброваскулярних захворювань (інсультів, аневризмів), нейродегенеративних хвороб (таких як хвороба Альцгеймера), а також для оцінки ефективності ліків, які використовуються для лікування цих станів.

МР-перфузія з веденням контрастної речовини сприяє звуженню кола диференціальної діагностики ряду патологій ЦНС та дозволяє виявляти зміни перфузії ще на етапі відсутності змін, видимих при використанні стандартних послідовностей МРТ, що загалом підвищує точність діагностики.

Переваги МР-перфузії:

 • Шляхом кінетичного аналізу даних МР-перфузії можна розрахувати мозковий кровотік та об’єм, а також середній час транзиту. Це можє допомогти фіксувати ступінь ангіогенезу пухлини — важливий біологічний маркер росту пухлини, її лікування та дати прогноз одужання.
 • МР-перфузія може допомогти лікарю передбачити тип та ступінь злоякісності пухлини, а також передбачити виживання пацієнтів та допомогти з вибором оптимального варіанту лікування.

Показання до проведення

 • інсульт;
 • аневризма;
 • розсіяний склероз;
 • епілепсія;
 • ішемія головного мозку;
 • нейродегенеративні хвороби (такі, як хвороба Альцгеймера);
 • визначення ступеня ангіогенезу пухлин головного мозку.

Підготовка до дослідження

Для проведення цього дослідження попередня підготовка не потрібна. До процедури пацієнт може вести звичайний спосіб життя (фізичні навантаження, харчування, тощо).

Як проводиться дослідження:

 • Для діагностики потрібно буде лягти на спеціальний томографічний стіл, попередньо знявши всі металеві предмети.
 • Насамперед проводиться класична МР-томографія без розмаїття. Далі медсестра внутрішньовенно введе контрастний препарат і водночас відбудеться ще одне сканування.
 • Після отримання результатів за допомогою спеціального програмного забезпечення отримані дані обробляються та формуються кольорові перфузійні картки.
 • Лікар-рентгенолог описує побачене та оцінює результат.
У Запоріжжі МРТ головного мозку + МР-перфузія можна пройти у медичному діагностичному центрі «Юнімед»

Ціна МРТ головного мозку + МР-перфузія

Вартість МРТ головного мозку + МР-перфузія на апараті Philips Ingenia 1,5Т — 2250 гривень
З вартістю додаткових послуг та знижками можна ознайомитися на цій сторінці

Де можна пройти дослідження

Апарат Philips Ingenia 1,5Т встановлено у філіалі за адресою:
м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 11 (район 6-ї міської лікарні)
Записатися на МРТ можна за телефонами:
+38 (063) 218-23-23 +38 (097) 218-23-23 +38 (066) 218-23-23 +38 (061) 704-23-23
Записатися
на обстеження
Запис на сайті є попереднім. Ми зв'яжемося з Вами для підтвердження запису на діагностику
Для отримання додаткової інформації скористайтеся нашими месенджерами:
qr-viber Telegram
qr-telegram Viber
Заповніть форму
Натискаючи на кнопку «Записатися» Ви погоджуєтесь на обробку персональних даних та політику конфіденційності
Або скористайтеся нашими месенджерами: