МРТ заочеревинного простору

Послуги МРТ

МРТ заочеревинного простору

МРТ заочеревинного простору – це безпечний і неінвазивний метод сучасної діагностики, який з максимальною точністю виявляє пухлинні, запальні, некротичні і дистрофічні процеси в нирках, надниркових залозах, білянирковій (паранефральній) клітковині, сечоводах, лімфовузлах і судинах даної анатомічної області.

Переваги методу:

 • МРТ не чинить променевого навантаження на організм, що дозволяє багаторазово повторювати процедуру і робить її методом вибору для діагностики вагітних і дітей.
 • Проводиться пацієнтам, які мають алергічні реакції на введення йодовмісних контрастних препаратів.
 • Метод дозволяє отримувати деталізовані знімки з будь-яким потрібним збільшенням (МРТ наднирників діагностує дуже дрібні гормонально-активні пухлини) і в різних площинах.
 • Високий діагностичний потенціал МРТ дає можливість побудувати об’ємне зображення (3D) органа або структури, розглянути найдрібніші зміни судинного малюнка, що особливо важливо в діагностиці судинної патології (фібромускулярна дисплазія ниркових артерій).
 • МРТ нирок добре візуалізує об’ємні утворення в нирках — щільні або порожнисті кісти, уточнює характер рідини в кістах.
 • Незамінний, як доповнюючий метод обстеження з необхідністю стадіювання онкопроцесу.

Показання до проведення МРТ заочеревинного простору

 • пацієнтам, які мають протипоказання до проведення контрастної урографії (непереносимість йодовмісних контрастних речовин в анамнезі);
 • оцінка травматичного пошкодження органів заочеревинного простору (підкапсульний розрив нирки, гематома, визначення чужорідного тіла паранефральної клітковини);
 • диференціація варіантів нормальної будови від патологічних змін, кіст від кістозних змін при пухлинних процесах;
 • підозра на наявність утворень нирок і надниркових залоз;
 • виявлення аномалій розвитку сечовидільної системи;
 • оцінка стану ниркових судин: стеноз (звуження) ниркових артерій, аномалії розвитку;
 • оцінка стану заочеревинних лімфовузлів;
 • динамічний контроль, стадіювання і контроль ефективності консервативного або оперативного лікування;
 • запальні процеси нирок і паранефральної клітковини;
 • оцінка стану паренхіми при гідронефрозі;
 • при плануванні проведення операцій на органах сечовидільної системи;
 • ефективна, як уточнюючий метод при виявленні патології на УЗД;
 • незамінний метод у випадках, коли виявлені симптоми вказують на наявність патології, яку неможливо діагностувати іншими способами.
 • ВИНЯТКОМ для проведення МРТ цієї зони є відкладення кальцію і каміння (конкременти) в нирках. У них немає рідини, внаслідок чого магнітно-резонансна томографія мало візуалізує такі структури і не може дати точне зображення. При підозрі на наявність у пацієнта конкрементів і сечокам’яної хвороби, діагностику ефективніше проводити за допомогою спіральної комп’ютерної томографії.

Підготовка до проведення МРТ заочеревинного простору:

МР-обстеження органів заочеревинного простору проводиться натщесерце. Останній прийом їжі — не пізніше, ніж за 6-8 годин до початку дослідження.

Для кращої візуалізації і правильної оцінки отриманих даних необхідно:

 • Протягом 2 діб перед МР-дослідженням не вживати продукти, що викликають надмірне газоутворення в кишечнику: свіжі фрукти і овочі, плоди бобових (горох, квасоля), кисломолочні продукти, газовані і алкогольні напої, каву і міцний чай, кондитерські та хлібобулочні вироби.
 • Також, за рекомендацією лікуючого лікаря пацієнта, бажаний прийом лікарських засобів, що знижують газоутворення в кишечнику, а також спазмолітичних препаратів за 30 хвилин до початку діагностики.

На обстеження пацієнту краще взяти з собою медичні документи, які стосуються області обстеження: амбулаторну карту, виписки, висновки проведених раніше обстежень: МРТ, УЗД, СКТ (якщо такі є). Напрявлення лікуючого лікаря бажане. Дані відомості необхідні лікарю-радіологу до проведення дослідження для оптимального координування ходу МР-дослідження.

В екстрених випадках допустимо проведення МРТ заочеревинного простору без підготовки.

МРТ заочеревинного простору з контрастуванням

Органи заочеревинного простору частіше досліджують з використанням контрасту, ніж без нього. При потраплянні контрастної речовини в кровоносну систему відбувається забарвлення судин і накопичення її в тканинах, при цьому ступінь накопичення і швидкість виведення речовини залежить від інтенсивності обміну речовин і кровопостачання тканин. Завдяки цьому, на МР-зрізах чітко візуалізуються осередки пухлинного росту, зони ішемічного ураження, фіброзу і запалення в органах. МРТ наднирників частіше застосовується для діагностики дрібних новоутворень цього органа і проводиться з використанням контрасту. Без контрастування проводиться МР-урографія.

Як проходить дослідження МРТ заочеревинного простору:

 • Перед дослідженням необхідно зняти з себе годинник, прикраси, металеві предмети, знімні зубні протези, видалити з кишень всі металеві предмети (ключі, монети і т.д.), електронні прилади, носії інформації, магнітні і кредитні картки.
 • МР-дослідження проводиться натще, тривалість проведення в залежності від складності випадку становить від 30 до 60 хвилин.
 • Дуже важливо протягом усього часу обстеження перебувати в нерухомому стані, тому що будь-який невеликий порух здатний знизити якість отриманих МР-зображень.
 • Після закінчення обстеження МРТ зображення будуть вивчені і буде сформовано висновок фахівця. Ви отримаєте висновок лікаря-рентгенолога, комп’ютерний диск із записом Вашого дослідження і роздруковані знімки на наступний день. Також Ви зможете отримати результати обстеження в електронному вигляді за допомогою сервісу МедОфіс.
У Запоріжжі МРТ заочеревинного простору можна пройти у медичному діагностичному центрі «Юнімед»

Ціна МРТ заочеревинного простору

Вартість МРТ заочеревинного простору на апараті Hitachi Echelon 1,5Т — 2950 гривень
Вартість МРТ заочеревинного простору на апараті Philips Ingenia 1,5Т — 2950 гривень
З вартістю додаткових послуг та знижками можна ознайомитися на цій сторінці

Де зробити МРТ заочеревинного простору

Апарат Hitachi Echelon 1,5Т встановлено у філіалі за адресою:
м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, 10 (Запорізька обласна клінічна лікарня, діагностичний корпус №5)
Записатися на МРТ можна за телефонами:
+38 (067) 350-27-07 +38 (050) 320-27-07 +38 (073) 320-27-07 +38 (061) 704-27-07
Апарат Philips Ingenia 1,5Т встановлено у філіалі за адресою:
м. Запоріжжя, проспект Маяковського, 11 (район 6-ї міської лікарні)
Записатися на МРТ можна за телефонами:
+38 (063) 218-23-23 +38 (097) 218-23-23 +38 (066) 218-23-23 +38 (061) 704-23-23
Записатися
на обстеження
Запис на сайті є попереднім. Ми зв'яжемося з Вами для підтвердження запису на діагностику
Для отримання додаткової інформації скористайтеся нашими месенджерами:
qr-viber Telegram
qr-telegram Viber
Заповніть форму
Натискаючи на кнопку «Записатися» Ви погоджуєтесь на обробку персональних даних та політику конфіденційності
Або скористайтеся нашими месенджерами: