МРТ черевної порожнини – це новітній метод неіонізуючого дослідження, що дозволяє візуалізувати паренхіматозні органи черевної порожнини, судини і лімфатичні вузли зони, дати оцінку їх розташуванню, формі і розмірам, точно визначити характер, поширеність патологічного процесу, а також його локалізацію і взаємозв’язок з іншими органами. Даний метод високоінформативний у діагностиці онкологічних процесів, метастазів, кіст, травматичних уражень, дегенеративних і запальних захворювань.
Черевна порожнина включає в себе наступні органи і системи:
Симптоми, при виявленні яких необхідне проведення МРТ черевної порожнини:
МР-обстеження органів черевної порожнини проводиться натщесерце. Останній прийом їжі — не пізніше ніж за 6-8 годин до початку дослідження.
Для кращої візуалізації і правильної оцінки отриманих даних необхідно:
На обстеження пацієнтові краще взяти з собою медичні документи, які стосуються області обстеження: амбулаторну карту, виписки, висновки проведених раніше обстежень: МРТ, УЗД, СКТ (якщо такі є). Направлення лікуючого лікаря бажане. Дані відомості необхідні лікарю-радіологу до проведення дослідження для оптимального координування ходу МР-дослідження.
В екстрених випадках допустимо проведення МРТ органів черевної порожнини без підготовки.
Органи черевної порожнини частіше досліджують з використанням контрасту, ніж без нього. При потраплянні контрастної речовини в кровоносну систему відбувається забарвлення судин і накопичення її в тканинах, при цьому ступінь накопичення і швидкість виведення речовини залежить від кровопостачання тканин і інтенсивності обміну речовин в них. Завдяки цьому, на МР-зрізах чітко візуалізуються осередки пухлинного росту, зони ішемічного ураження, фіброзу і запалення в органах.