МРТ органів малого таза у жінок – це неінвазивний, високоточний і сучасний метод діагностики, призначений для вивчення м’якотканних структур матки і придатків, стану глибоких лімфовузлів і судин. За його допомогою також можна діагностувати захворювання сечового міхура, кінцевих відділів сечоводу і прямої кишки.
Порожнина малого таза жінки включає в себе:
МРТ пельвіометрію слід проводити при:
У акушерській та перинатальній практиці основним методом первинної діагностики залишається УЗД. Однак, настав час більш широкого використання МРТ в цій області у якості завершального і уточнюючого методу діагностики.
Важливо!
При проведенні дослідження МРТ жіночого малого таза, крім підготовки до обстеження, необхідно надати певні документи перед проходженням обстеження.
Перелік необхідної інформації від пацієнта при проведенні МРТ жіночого малого таза:
1. Направлення від лікаря з означенням задачі перед лікарем-радіологом.
2. УЗД даної зони обстеження — термін дії не пізніше 1-2 місяців до МРТ обстеження, УЗД можна пройти в будь-якому медичному центрі.
3. Заповнити невелику анкету перед проходженням сканування.
Не обов’язково, але для більш ефективного аналізу даних обстеження бажано надати виписки з історій хвороб та результатів попередніх КТ, МРТ та УЗД досліджень даної зони за останній рік (при наявності).
Якщо є необхідність отримати опис у динаміці за 2-3 роки, то необхідно надати всі данні КТ, МРТ досліджень (протоколи в друкованому вигляді, диски) за 2-3 роки.
Зазвичай при проведенні МРТ органів малого таза у жінок використовується контрастування. При введенні контрасту рідина проникає в уражені патологічним процесом тканини і змушує їх «світитися» на знімках. Це чітко визначає ширину, кількість, розмір вогнищ, дозволяючи лікарям точно судити про наявність і ступінь розвитку хвороби.
Багато років співпрацюю з медичним центром «Юнімед». На мою думку, одна з найякісніших МРТ діагностик в нашому місті. Завжди гарні знімки і грамотний опис. Крім цього важливо, що лікарі МЦ «Юнімед» підтримують зворотній зв’язок з клініцистами, діалог між рентгенологом і практикуючим неврологом допомагає точно поставити діагноз і допомогти пацієнтові. Особливу подяку хотілося б висловити головному лікарю центру Світлані Миколаївні Виповській за високий професіоналізм і кваліфіковані висновки.
Від імені керівництва КНП «Міська лікарня №9» ЗМР дякую колективу МЦ «Юнімед» за небайдужість та увагу до здоров’я людей у такий непростий час. Завдяки допомозі медичного центру наші пацієнти проходять необхідні діагностичні обстеження під наглядом висококваліфікованих спеціалістів на сучасних апаратах.
Переконані, що зараз як ніколи важливо згуртуватися та допомогати один одному. МЦ «Юнімед» доводить, що це можливо.