Останні десятиліття МРТ стала потужним клінічним інструментом з метою оцінки анатомії мозку. МР-перфузія є одним із допоміжних інструментів звичної для всіх томографії, яку використовують для покращення можливостей цієї діагностики, адже вона надає інформацію, недоступну при звичайній МРТ.
Застосування МРТ нещодавно розширилося до оцінки функції мозку за допомогою оцінки функціональних або метаболічних параметрів. Одним із таких параметрів є церебральна перфузія, яка описує проходження крові через судинну мережу головного мозку.
При візуалізації перфузії в кров вводять контрастну речовину і контролюють її просування дрібними судинами. Таким чином можна визначити анатомічні та функціональні особливості досліджуваного органу, наприклад, за наявності пухлини буде видно асиметричний клубок судин у місці, де його не повинно бути.
Кровоносні судини присутні в пухлинах у більшій кількості, ніж у нормальній тканині головного мозку, і вони, як правило, мають більший калібр. Загалом, ступінь злоякісності пухлини вищого ступеня також містять більший обсяг крові. Важливим є й те, що судини пухлини гістологічно відрізняються від нормальних, вони «пористі», пропускають через свою стінку більше молекул, ніж у нормі, що порушує захист мозку (лікарі називають її гематоенцефалічним бар’єром). При візуалізації таких «дірявих» судин помітний витік розмаїття або його посилення.
Перфузійну МРТ можна пройти у нашому центрі у м. Запоріжжі.
Перфузійна МРТ широко використовується нейрорадіологами у повсякденній клінічній практиці. МР-перфузія дозволяє лікарю оцінити такі важливі показники, як об’єм крові, що проходить через певні ділянки мозкової тканини, середній час її доставки та силу кровотоку. Всі ці та багато інших параметрів МР-перфузія дозволяє побачити неінвазивно, тобто без порушення анатомічної цілісності органу.
Лікарі всього світу використовують цей чудовий метод дослідження для покращення діагностики різних цереброваскулярних захворювань (інсультів, аневризмів), нейродегенеративних хвороб (таких як хвороба Альцгеймера), а також для оцінки ефективності ліків, які використовуються для лікування цих станів.
МР-перфузія з веденням контрастної речовини сприяє звуженню кола диференціальної діагностики ряду патологій ЦНС та дозволяє виявляти зміни перфузії ще на етапі відсутності змін, видимих при використанні стандартних послідовностей МРТ, що загалом підвищує точність діагностики.
Для проведення цього дослідження попередня підготовка не потрібна. До процедури пацієнт може вести звичайний спосіб життя (фізичні навантаження, харчування, тощо).
Від імені колективу лікарні хочу висловити подяку медичному центру «Юнімед», який допомагає у проведенні діагностичних послуг нашим пацієнтам протягом багатьох років. Ми довіряємо МЦ «Юнімед», бо тут працюють справжні професіонали, які за допомогою надсучасного обладнання можуть візуалізувати патології будь-якої складності. Окрема подяка колективу за те, що не дивлячись на воєнні дії, не припиняли працювати на благо пацієнтів та економіки України.
Після травми проходив МРТ у медичному центрі «Юнімед». Фахівці з Ізраїлю, до яких я звернувся за консультацією, надані мною знімки і їх опис оцінили як виконані «на вищому рівні». Було дуже приємно отримати таку оцінку роботи лікарів з рідного Запоріжжя. Бажаю удачі колективу медичного центру «Юнімед» і нових досягнень!