Центральна нервова система містить у собі сіру та білу речовину. «Сірою речовиною» називають самі нейроцити – нервові клітини, а «білою» – їх аксони, довгі відростки, за допомогою яких нервові клітини взаємодіють один з одним. Для поліпшення провідності нервові шляхи покриті природною ізоляційною тканиною – мієліном, який забезпечує білуватий відтінок.
Трактографія (лат. tractus – шлях) – це метод тривимірної реконструкції для оцінки нервових шляхів з використанням даних, зібраних за допомогою такого виду МРТ як дифузійно-тензорна візуалізація.
Ця візуалізація заснована на вимірі теплового броунівського руху молекул води. У білій речовині головного мозку молекули води мають тенденцію більш вільно проникати у напрямку пучків аксонів, а не впоперек їх. Таким чином, за допомогою трактографії можна «побачити» волокна білої речовини, їх напрямок та товщину.
Анізотропна дифузія збільшується в областях із високим зрілим порядком аксонів. Умови, за яких порушується мієлін або структура аксона, такі як травма, пухлини та запалення, зменшують анізотропію, оскільки бар’єри зазнають руйнування.
Трактографія, що використовує технологію МРТ, є безпечною та використовує радіохвилі та магнітне поле для отримання зображень мозкової тканини, нервових шляхів. Технологія магнітного резонансу дозволяє отримати докладні зображення, що демонструють невеликі зміни у тканинах тіла та кровотоку, що робить його надзвичайно надійним інструментом для виявлення різних захворювань нервової тканини, травм, кровотеч та набряків.
На даний момент пройти трактографію можна у м. Запоріжжі, за адресою проспект Маяковського, 11 (район 6-ї міської лікарні).
Цей вид діагностики не вимагає спеціальної підготовки, але проводиться тільки за призначенням нейрохірурга або лікаря.
Медичний центр «Юнімед» вже більше 14 років надає якісні послуги МРТ у нашому місті завдяки своїй вузькій спеціалізації, а також постійному розвитку і вдосконаленню у цій галузі діагностики. Направляючи пацієнтів в цей центр можна бути впевненим, що людина отримає кваліфікований висновок і європейське обслуговування.
У клінічній неврології дуже часто зустрічаються складні діагностичні випадки і далеко не завжди лікар-невролог може поставити клінічний діагноз тільки на підставі клініко-неврологічних даних. У цьому випадку на допомогу приходять параклінічні методи дослідження, одним з яких є високоточний метод нейровізуалізації МРТ. Істотну роль грає роздільна здатність апарату, але головну роль грає лікар-рентгенолог, який високопрофесійно оцінює проведене МРТ-дослідження. Багаторічний досвід нашої роботи свідчить про симбіоз між неврологами і лікарями-рентгенологами медичного центру «Юнімед».