МРТ заочеревинного простору – це безпечний і неінвазивний метод сучасної діагностики, який з максимальною точністю виявляє пухлинні, запальні, некротичні і дистрофічні процеси в нирках, надниркових залозах, білянирковій (паранефральній) клітковині, сечоводах, лімфовузлах і судинах даної анатомічної області.
МР-обстеження органів заочеревинного простору проводиться натщесерце. Останній прийом їжі — не пізніше, ніж за 6-8 годин до початку дослідження.
Для кращої візуалізації і правильної оцінки отриманих даних необхідно:
На обстеження пацієнту краще взяти з собою медичні документи, які стосуються області обстеження: амбулаторну карту, виписки, висновки проведених раніше обстежень: МРТ, УЗД, СКТ (якщо такі є). Напрявлення лікуючого лікаря бажане. Дані відомості необхідні лікарю-радіологу до проведення дослідження для оптимального координування ходу МР-дослідження.
В екстрених випадках допустимо проведення МРТ заочеревинного простору без підготовки.
Органи заочеревинного простору частіше досліджують з використанням контрасту, ніж без нього. При потраплянні контрастної речовини в кровоносну систему відбувається забарвлення судин і накопичення її в тканинах, при цьому ступінь накопичення і швидкість виведення речовини залежить від інтенсивності обміну речовин і кровопостачання тканин. Завдяки цьому, на МР-зрізах чітко візуалізуються осередки пухлинного росту, зони ішемічного ураження, фіброзу і запалення в органах. МРТ наднирників частіше застосовується для діагностики дрібних новоутворень цього органа і проводиться з використанням контрасту. Без контрастування проводиться МР-урографія.
Була на МРТ головного мозку та шийного відділу хребта. Сподобалося, що пояснили як буде проходити обстеження, які етапи і звуки будуть. Це допомогло позбутися від переживань під час самої процедури. Дуже зручно, що результати можна отримати в додатку. Швидко, оперативно і вони завжди з тобою, також можна показати лікарю в електронному вигляді.
У клінічній неврології дуже часто зустрічаються складні діагностичні випадки і далеко не завжди лікар-невролог може поставити клінічний діагноз тільки на підставі клініко-неврологічних даних. У цьому випадку на допомогу приходять параклінічні методи дослідження, одним з яких є високоточний метод нейровізуалізації МРТ. Істотну роль грає роздільна здатність апарату, але головну роль грає лікар-рентгенолог, який високопрофесійно оцінює проведене МРТ-дослідження. Багаторічний досвід нашої роботи свідчить про симбіоз між неврологами і лікарями-рентгенологами медичного центру «Юнімед».